Murat Kurum, Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılışında: Çilesiz İstanbul’un en önemli adımlarından

AK Parti, İstanbul’a bir ulaşım eseri daha kazandırdı.

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programla hizmete alınıyor.

Törene Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı da katıldı.

Kurum, törende katılımcılara seslendi.

“Çilesiz İstanbul’un en önemli adımlarından”

Kurum şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Anadolu’yu nasıl demir ağlarla ördüysek, nasıl yüksek hızlı trenlerle birbirine bağladıysak İstanbulumuzu da yerli ve milli raylı sistemlerle örmeye devam ediyoruz. Çilesiz İstanbul’un en önemli adımlarından olan Sirkeci – Kazlıçeşme raylı sistem hattımız projemiz hayırlı uğurlu olsun.

Açıklandığımız ilk günden beri İstanbul yollarındayız. İstanbulumuzun 571 yıllık mazisi maalesef bir avuç iş bilmez tarafından heba edilmektedir.

“İstanbul hasretle hizmetkar belediyeciliği bekliyor”

Cumhurbaşkanımızın 94 yılından itibaren yönetimiyle birlikte yükselişe girmiş Avrupa’nın kültür başkenti olmuşken, son 5 yılda maalesef fetret dönemine girmiş, şehircilik anlamında adeta hasta bir çehir haline gelmiştir.

Bu şehrin tüm insanları kendilerine efendilik taslayanlardan bezmiş bir şekilde hizmetkarlarını bizleri, gerçek belediyeciliği hasretle bekliyor.”

Cumhurbaşkanı sahneye çıktı, Kurum’un elini havaya kaldırdı

Kurum’un hitabından sonra sahneye konuşmayı dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan çıktı. Erdoğan, Kurum’u bir kez daha İstanbullulara takdim etti.

Cumhurbaşkanı, Kurum’un elini havaya kaldırarak objektiflere poz verdi.

Bu anlar törene katılanlar tarafından coşkuyla alkışlandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx