Evdeki örümceklerden tek tek öldürmeden kurtarıyor! Sırrı beyaz değil, sarı ışıkmış

Örümcekler çok ufak oldukları için evinizdeki çatlaklar ve yarıklar arasında kolaylıkla gezinebilirler. Pencereler, kapılar, çatı saçakları, temel çatlakları ve havalandırma açıklıklarından girebilen örümcekleri öldürmeden kurtulmanın yollarını bilmek gerekir.

Örümcekler bodrum ve çatı katları, dolaplar ve evin günlük aktivitenin fazla olmadığı alanları ile mobilyaların altı ve arkası gibi karanlık, bozulmamış alanları tercih ediyor. Bu yüzden örümcekleri uzak tutmak için sürekli temizlik yapmak şarttır. Uzmanlar, evin hem içini hem de dışını süpürmeyi öneriyor.

Örümceklerle evinizde karşılaşmak istemiyorsanız evinizin etrafındaki kapıları, pencereleri ve diğer boşlukları kapatmalısınız.

Evinizin dışındaki aydınlatmaları binanızın dışındaki yerlere taşımalı, dış mekan aydınlatmasını evin üzerine koymak yerine sadece eve doğru yönlendirmelisiniz.

Giriş kapılarının veya varsa sundurmanın yakınındaki ampulleri sarı tonlarında tercih etmelisiniz.

Evinizin içini ve dışını döküntü ve dağınıklıktan uzak tutmalısınız. Buna ek olarak bahçeli bir eviniz varsa çimlerinizi düzenli olarak biçtiğinizden emin olun.

Tüm bunlara ek olarak evinizin içini ve dışını sürekli kontrol edin. Örümcek ağlarından arındırın.

Ancak tüm bunlar hiçbir işe yaramıyorsa, örümceklerin evinizi ciddi şekilde ele geçirdiğini ve bunu azaltmak için yaptığınız eylemlerin işe yaramadığını fark ederseniz, profesyonel bir ilaçlama şirketine başvurmanın zamanı gelmiş demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir