Dikkat: ONE ve Bu 7 Altcoin Bitfinex Listesinden Çıkıyor!

Kripto para piyasası yeni bir ivme yakalamaya çalışırken, bazı projeler kötü haberler alıyor. Büyük kripto borsalarının listesine girmek olduğu gibi çıkmak da var. Borsalar, belirli aralıklarla yaptıkları gözden geçirmeler neticesinde tokenleri listelerinden çıkarmaya karar veriyorlar. Son bir gelişmeden önde gelen kripto borsası Bitfinex, içlerinde ONE’ın da olduğu 8 altcoin projesini lisesinden çıkarma kararı aldığını duyurdu.

Bitfinex, 8 altcoin projesini listesinden çıkarıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada moraller artıyor. Kış piyasasının sonuna geldiğimizi ileri süren uzmanlarda da artış var! Ancak, yaz herkes için gelmiyor. Yeni bir boğa koşusunun arefesinde kötü haber alan projeler e oluyor. Kripto para borsası Bitfinex, 8 altcoin projesinin tokeniyle yollarını ayırmaya karar verdi. Borsa, yaptığı duyuruda, BTSE, CLO, DGB, MOB, ONE, PLANETS, RBTS ve LAI’li listesinden çıkaracağını açıkladı. Bu bağlamda Bitfinex, resmi X hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bitfinex 8 token’a veda ediyor. Bunlar: BTSE Token (BTSE), Callisto Network (CLO), DigiByte (DGB), MobileCoin (MOB), Harmony (ONE), PlanetWatch (PLANETS), Rootstock BTC (RBTC) ve LayerAI (LAI). Para çekme işlemleri 02.01.2024 saat 1:30’a kadar açık kalacaktır.

Bitfinex, bu kararı en iyi trade deneyimini sunma taahhüdü doğrultusunda aldıklarını belirtti. Listedeki tüm altcoin projelerini sürekli olarak izlediklerinin altını çizdi. Bu kararı da listeleme niteliklerini gözden geçirmeleri sonucunda aldıklarını kaydetti. Bu arada borsa, BTSE, CLO, DGB, MOB, ONE, PLANETS ve RBTC için para yatırma ve alım satım işlemlerin, 9 Kasım TSİ 16:30’da kapatacak.

Kripto borsası sürecin nasıl işleyeceğini de açıkladı

Bu arada Bitfinex, altcoin LAI için para yatırma ve alım satım işlemlerini daha önce duyurulduğu gibi token takasını kolaylaştırmak için 16 Ekim’de kapatmıştı. Takasın tamamlanmasının ardından Bitfinex, yeni LAI tokeninin alım satımını ve para yatırma işlemlerini açmamaya karar verdi. Son delist kararı için kripto para borsası, kullanıcıları şu uyarıyı yaptı:

Müşterilerimize, 9 Kasım’dan tarihinden önce yukarıdaki tokenler ile açık olan tüm siparişlerini iptal etmelerini hatırlatmak isteriz. Kalan tüm açık siparişler sistem tarafından iptal edilecektir… Müşterilerimize bu tokenları mümkün olan en kısa sürede çekmelerini tavsiye ediyoruz.

Borsa, fonları belirtilen tarih ve saatten önce çekemeyen ve daha sonra çekmek isteyen kullanıcılarının, Bitfinex’in Listeden Çıkarılan Token Kurtarma Politikasına tabi olacağını belirtti. Ancak, bunun için bir kurtarma ücreti olacağını belirtti. Ayrıca, bu işlemin yalnızca para çekme işleminin kapanmasından sonraki iki aya kadar geçerli olacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir