Cezaevindeki ilk gününde revire kaldırılan Dilan Polat’ın o isteği kabul edilmedi! Dilan Polat’ın dolabındakiler dikkat çekti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. Engin ve Dilan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 12’si tutuklanarak Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

Şatafatlı hayatının her anını paylaşarak tepki çeken Dilan Polat, Marmara Kadın Kapalı Cezaevi’ne girerken gözyaşlarını tutamadı.

DİLAN POLAT’IN CEZAEVİNDEKİ İLK GÜNÜ NASIL GEÇTİ?

Master Haber’den Ercan Öztürk, Dilan Polat’ın cezaevindeki ilk gününün detaylarına ulaştı. Dün sabah cezaevine giriş yapan Polat, işlemlerin ardından geçici koğuşa götürüldü ancak bir şey yemediği için tansiyon sorunu yaşadı.

DİLAN POLAT ÇOCUKLARIYLA GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Fenalaşan Polat’ın cezaevindeki ilk gününde revir koğuşuna kaldırıldığı öğrenildi. Polat’ın çocuklarıyla telefonda görüşme isteğine cezaevi yönetiminden ‘Evraklarınız yok’ denilerek onay çıkmadı.

DİLAN POLAT: BENİ BÖYLE GÖRMESİNLER

Polat, “Evraklarınız eksik. Evraklarınız bugün hazırlansa bile sizin telefon gününüz Cuma. İsterseniz sesli, isterseniz görüntülü görüşebilirsiniz” yanıtını aldı.

Dilan Polat, yetkililere “Çocuklarım beni burada görsün istemiyorum. Cezaevi ortamıyla gözükmek istemiyorum” dedi.

İnfaz koruma memurları görüntülü konuşmanın özel odalarda da yapıldığını belirtti. Bunun üzerine Dilan Polat, evraklarının bir an önce hazırlanması için avukatlarına talimat verdi.

GÖRÜŞME HAKKI 10 DAKİKA

Telefon görüşme süresinin haftada on dakika, konuşmanın dakikasının ise bir lira olduğu öğrenildi.

CEZAEVİ DOLABINDAKİLER ŞAŞIRTTI

Dilan Polat’ın cezaevinde giyebileceği kıyafetlerin, takacağı aksesuarların listesine de ulaşıldı.

Dilan Polat’ın cezaevindeki dolabında iddiaya göre şu kıyafetler olacak: Bir adet palto, üç adet tişört, bir adet manto, iki adet pijama takımı, iki adet hırka, 1 adet spor ayakkabısı, dört adet pantolon ve etek, bir çift kışlık ayakkabı, iki adet elbise, bir adet iskarpin, bir adet eşofman, bir kol saati, dört adet gömlek ve bir adet içlik ve iki adet kazak.

Polat’ın normal koğuşa ne zaman geçeceği ise şimdilik açıklanmadı. Ancak cezaevi prosedürlerine göre cezaevine giren bir tutuklu, bir haftaya kadar geçici koğuşta kalabiliyor.

Marmara Kapalı Kadın Cezaevi’nde bugün başlayıp, 10 Kasım tarihine kadar sürecek olan açık görüşten Polat çifti de faydalanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir