Usta Analist: Bu Hafta İzleyeceğiniz 5 Altcoin Bunlar!

Kripto para piyasası dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. Bazı analistler yukarı yönlü hareketler beklerken bazıları ise karamsar bir tablo çiziyor. Usta analist Miles Deutscher, çeşitleri anlatılar nedeniyle bazı altcoin projelerine radarına aldığını söylüyor.

Analistin radarındaki altcoin projeleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasası henüz bir istikrar yakalayamadı. Bu arada, lider kripto Bitcoin (BTC), yeniden 27 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte BTC’nin hareketi güçlü bir ivmeden yoksun. Öte yandan bazı altcoin projeleri için durum daha farklı olabilir. Ustam kripto para analisti Miles Deutscher, piyasadaki çeşitli anlatılar nedeniyle bazı altcoin’leri radarına aldığını söylüyor. Analist, konuya ilişkin olarak Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bu hafta birkaç altcoin projesini yakından izliyorum. Çin coinleri: Hong Kong 1 Haziran kripto yasallaştırması var. Litecoin (LTC): halving’e 80 gün kaldı. Stacks (STX): BTC anlatısı nedeniyle. LSD’ler: LDO, RPL ve FXS.

Analist ilk olarak Çin coin’leriyle ilgileniyor. Bunun nedeni ise Hong Kong’un 1 Haziran’da kripto düzenlemelerinde adım atacak olması. Analist, bu gelişmenin düzenleyici netlik getireceği ve bu altcoin projelerini olumlu etkileyeceğini bekliyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para dünyası için oldukça çalkantılı geçti. Ancak sektör, bu yıl bazı yükseliş hareketleri sergilemeye başladı. Bu gelişmeler henüz başlangıç aşamasında olsa da, eş zamanlı olarak AI, LSD ve ZK’yı çevreleyen çok sayıda çılgınlık gördük. Bununla birlikte, bir sonraki anlatının şüphesiz Çin coinleri etrafında yoğunlaştığı artık popüler bir görüş. Çin coinlerine örnek olarak Neo (NEO), Vechain (VET), Conflux (CFX) ve Alchemy Pay’ı (ACH) verebiliriz.

Litecoin (LTC): Yaklaşan halving

Litecoin, Blockchain teknolojisinin benzersiz özelliklerinden yararlanıyor. Böylece, hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödemeler sağlıyor. Litecoin ekosistemi, Aralık 2017’de ATH’ye ulaşmasından bu yana önemli bir ivme kazandı. Bitcoin ve Dogecoin’den sonra üçüncü en büyük Proof-of-Work (PoW) konsensüs Blockchain projesi. Altcoin 2019’da ikinci yarılanmayı gerçekleştirdi. Ancak sonraki kripto boğa piyasası sırasında fiyat hiçbir zaman önceki ATH’yi geçemedi. Analist, LTC’nin üçüncü halvig etkinliğine 80 gün kaldığı için izlemeye aldığını söylüyor.

Stacks (STX): BTC anlatısı

Stacks, akıllı sözleşmeler için bir Bitcoin Katmanı. Yani, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların Bitcoin’i bir varlık olarak kullanmasını ve Bitcoin Blockchain’deki işlemleri gerçekleştirmesini sağlıyor. Bitcoin en büyük, en değerli ve en dayanıklı merkezi olmayan varlık. Stacks katmanı, merkezi olmayan uygulamalar için Bitcoin L1’i kullanarak 500 milyar dolarlık BTC sermayesinin kilidini açıyor.

Bu arada Stacks, Transfer Kanıtı mutabakatı ve Clarity dili sayesinde Bitcoin’in tüm durumu hakkında bilgi sahibi. Bu sayede Bitcoin’den istediği zaman okuma yapma imkanı var. Stacks katmanındaki tüm işlemler otomatik olarak hashleniyor ve Bitcoin L1’de çözümleniyor. Ayrıca Stacks blokları %100 Bitcoin hashpower ile güvence altına alınmış durumda. Stacks bloklarını/işlemlerini yeniden sıralamak için bir saldırganın Bitcoin’i yeniden düzenlemesi gerekiyor. Analist de STX’in bu Bitcoin anlatısından faydalanacağını ileri sürüyor.

Lido DAO (LDO): Likit staking anlatısı

Lido, Ethereum için likit bir stake etme çözümü. Altcoin projesi, kullanıcıların ETH’lerini, stake etmelerine ve aynı zamanda getiri elde etmek için borç verme gibi on-chain faaliyetlere katılmalarına olanak tanıyor. Ethereum’daki en büyük likit stake protokolü olan Lido Finance, kullanıcıların platformdan ETH çekebilmelerini sağlayan kritik bir değişiklik olan sürüm 2’ye yükseltildi. Sürüm 2’ye geçiş, topluluk üyelerinin teklif üzerinde müzakere ettiği on-chain bir oylamayla kabul edildi. Aragon platformunda 12 Mayıs’ta başlatılan 156 numaralı yönetişim oylaması bugün onaylandı.

Rocket Pool (RPL): Likit staking anlatısı

Rocket Pool, ETH2 stake için %4,33’e varan APR sunan merkezi olmayan bir Ethereum stake havuzu. Kullanıcıların, merkezi olmayan node operatörü ağıyla Rocket Pool’a katılması mümkün. Veya yalnızca 16 ETH ile kendi node’larını çalıştırma olanakları var. İkinci durumda, ETH stake ederek bir komisyon kazanabilir ve RPL teminatı sağlayarak ETH ve ek RPL ödülleri için %6,36’ya varan APR tutarında ek RPL ödülleri kazanabilirler. Bu arada Rocket Pool, daha geniş kripto piyasasındaki geniş çaplı düşüş hareketinin ortasında bile %12,8’lik fiyat artışlarıyla haftalık piyasa kazançlarına öncülük etti.

Frax Share (FXS): Likit staking anlatısı

Frax Share, yenilikçi bir stablecoin projesi. Altcoin, son 24 saat içinde %7i40’lık bir artış gördü. Frax Share’in algoritmik modeli, istikrarı korumaya yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle övgü almaya devam ediyor. Ancak, son piyasa eğilimleri yatırımcı ilgisini Tradecurve gibi daha kazançlı seçeneklere kaydırdı. Frax Share’in mevcut zorlukları da artan rekabet için birkaç faktöre dayanıyor. Çünkü, stablecoin piyasası giderek daha doygun hale geldi. Bu da Frax Share’in benzersiz satış noktalarını korumasını zorlaştırdı. Uzmanlara göre, Tradecurve gibi yeni ve yenilikçi projeler sahneye girdikçe, FXS alakalı kalmak için zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir