Okmeydanı turunda olay çıktı, Beyoğlu Belediye Başkanı isyan etti: Türk bayrağı taşıyan kadınlarımıza saldırdılar

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, seçim çalışması kapsamında gittiği Okmeydanı‘nda otobüsün içinde halkı selamladığı sırada ideolojik grupların engellemeleriyle karşılaştı. Okmeydanı Halkevi’nin olduğu bölgede toplanan ideolojik gruplar, otobüsün önünde zafer işareti yaparak burada konuşma yaptırmayacaklarını söyledi.

ARBEDE ÇIKTI

Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde otobüsün önünde toplanan grubun zafer işareti yaptığı ve bazı saldırganların ellerinde Türk bayrağı taşıyan kadınlara saldırdığı görülüyor. İtişmelerin ve sözlü tartışmaların kaydedildiği o anlarda Başkan Yıldız ise, “Gitmiyorum, gitmiyorum” diyerek gruba sesleniyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Engellemelerle karşılaşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yaşanan olay sonrası bölgeden ayrılırken grupla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

“TÜRK BAYRAĞI TAŞIYAN KADINLARIMIZA SALDIRDILAR”

Saldırının ardından bir paylaşım yapan Yıldız, “Bugün Okmeydanı’nda maalesef tatsız bir olay yaşadık. “Bayrağı elden bırakma” türküsüyle Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın teşekkürlerini mahalle mahalle yaptığımız sevgi yürüyüşümüzde komşularımıza iletiyoruz. Seçim kampanyası süresince tam bir demokrasi şöleni yaşadığımız Beyoğlumuz’da bugün marjinal gruplar terör örgütünün zafer işaretini yaparak bize fiili saldırıda bulunmaya çalıştılar. Daha fazlası, elinde Türk bayrağı olan kadınlarımıza saldırdılar, yaşlı bir teyzemize ağza alınmayacak küfürler savurdular.

“BU HAZIMSIZLIK SİZLERİN ESERİ”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Abdullah Altunbaş – Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir